صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد  امام صادق(ع)
  
  
    برنامه‌ای که با فرمان ذهن کاربر عکاسی می‌کند

  یک شرکت انگلیسی نوپا برنامه همراهی را برای استفاده روی عینک‌های گوگل طراحی کرده که در صورت استفاده به همراه یک هدست خاص قادر به خواندن ذهن کاربران است.
  این برنامه به عنوان مثال به کاربر عینک‌های هوشمند گوگل امکان می دهد تا تنها با فکر کردن عکاسی کند و این عکس را بر روی اینترنت به اشتراک بگذارد. اقدامات دیگر با استفاده از این عینک هم تنها با فکر کردن ممکن خواهد بود.
  این برنامه که MindRDR نام دارد، در واقع قادر به ترجمه فعالیت های مغز و ذهن انسان به فرامین نرم افزاری و انتقال آنها به عینک گوگل است. هدستی که همراه با این مجموعه عرضه می شود هم MindWave نام دارد و توسط شرکت Neurosky طراحی شده است.
  این برنامه قادر به درک میزان تمرکز و دقت کاربر در زمان عکاسی نیز هست و بر همین اساس اطلاعاتی را ضمیمه عکس کرده و آن را بر روی شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد.
  کدهایی که از این طریق برای برنامه عینک گوگل تولید می شود به رایگان برای دیگر برنامه نویسان نیز در دسترس است و لذا می توان از آن برای طراحی برنامه های همراه جدید و ارتقای فناوری یاد شده استفاده کرد.
  
  منبع: خبرگزاري فارس
   23 تير 93
back
 
طراحی شده توسط مرکز خدمات کامپیوتری دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی