صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد  امام صادق(ع)
  
  
    نخستین شارژر توربینی قابل حمل تلفن همراه

  با استفاده از فناوری جدید، کاربران از این پس می‌توانند تلفن همراه خود را با توربین‌های بادی شارژ کنند.
  دو تکنسین برق به نام‌های «آینار آگوستسون» و «آگوست آگوستسون» نخستین شارژر توربینی قابل‌حمل جهان با هدف شارژ تلفن همراه را ارائه داده‌اند؛ این سامانه به کاربران امکان شارژ تلفن‌های همراهشان با استفاده از فقط نیروی باد را می‌دهد. مولد ابداعی می‌تواند هر نوع آیتمی را که نیازمند شارژر یو اس بی برای نیرودهی است، را شارژ کند.
  ابزار جدید Trinity نام گرفته و شکل آن به طور کامل از یک توربین بادی معمول تبعیت نمی‌کند، بلکه در درون یک استوانه 30 سانتی‌متری تا می‌شود. این سامانه سپس به شکل یک توربین عمودی باز می‌شود که می‌توان از آن برای شارژ ابزار استفاده کرد.
  برای استفاده از این محصول، کاربر پایه‌های آلومینیومی را باز کرده و آن‌ها را یا به صورت سه‌پایه یا روی یک سطح مسطح آرایش می‌کند. در بخش فوقانی پایه، توربینی با سه پره وجود دارد؛ این پره‌ها باد را گیر انداخته و می‌چرخند و انرژی پاکی را برای مولدی تهیه می‌کنند که می‌تواند 15 وات الکتریسیته را ارائه دهد. همچنین یک باتری داخلی در صورتی که نیاز به انرژی در لحظاتی وجود نداشته باشد، آن را ذخیره می‌کند.
  مبتکران هم‌اکنون در حال بازاریابی برای محصول جدید با امید عرضه تجاری آن در اوایل سال جاری میلادی هستند.
  
  منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
   27 فروردين 93
back
 
طراحی شده توسط مرکز خدمات کامپیوتری دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی